کنکور

سهم پرسش ها و اهمیت درس های پایه

نویسنده: مهدی حسین پور شنبه 30 شهریور 1392 - 14:35
اطلاع از اهمیت دروس پایه در آزمون سراسری، قطعا سبب جدیت بیش تر داوطلبان آزمون سراسری در مطالعه دروس پایه خواهد شد. به همین دلیل در این بخش به بررسی سهم پرسش هایی که از هر پایه در آزمون های سراسری سال های گذشته مطرح شده است، می پردازیم.
برای مشاهده سهم دروس به ادامه مطلب مراجعه کنید

برچسب ها : سهم درس , سهم پایه , تعداد پرسش , تعداد سوال کنکور , سهم کنکور , سهم دروس پایه ,

ادامه مطلب نظرات () دسته بندی : اخبار کنکور ,

تست هوش

نویسنده: مهدی حسین پور جمعه 29 شهریور 1392 - 10:30
چند وقت پیش یه ایمیل به بعضی ها اومده بود که توش تست هوشی بود با این توضیح که میگه تنها افرادی قادر به پاسخ این سوال هستند که ضریب هوشی 120 یا بالاتر داشته باشند. همچنین فایل اکسلی هم توش بود که رمز دسترسی به اون پاسخ همین سوال بود و اینکه نویسنده پیام گفته بود اگر این سوال رو حل کردید فایل اکسل رو باز کنید و اسم خودتون رو داخل اون بنویسید و سوال رو برای دوستانتون ارسال کنید.
معمولا چنین پیامهایی (حتی اگه ادعای نویسنده درست نباشه) آدم رو تحریک می کنه تا هوش خودش رو بسنجه. مناسب دیدم دوستانم رو هم در این تجربه شریک کنم. شما هم می تونید لحظاتی رو صرف پیدا کردن پاسخ کنید.

متن سوال:
اگر
5+3=40
7+2=63
6+5=66
8+4=96
آنگاه
9+7=????برچسب ها : تست هوش , سوال سخت , معما , سوال ریاضی , تست ریاضی ,

نظرات () دسته بندی : تفریحی ,

سوال خارق العاده

نویسنده: مهدی حسین پور جمعه 29 شهریور 1392 - 10:27
این سوال اون طور که من شنیدم تو یکی از امتحان های تیزهوشان آمریکا مطرح شده بود. حالا من اونو این جا گذاشتم تا شما هم خودتون رو بیازمایید. واقعا سوال سختیه.

سوال: با گذاشتن یک خط راست در عبارت زیر آن را به گذاره ای درست تبدیل کنید. (این خط می تواند در هر کجای آن و با هر شیبی قرار بگیرد. فقط نمی توانید با گذاشتن خط روی مساوی آن را به یک نامساوی تبدیل کنید.):


برچسب ها : سوال سخت , معما , تست هوش , سوال تیزهوشان , تست ریاضی ,

نظرات () دسته بندی : تفریحی ,
تعادل در مطالعه ی هفتگی که به معنی توجّه به اهمّیّت دروس و میزان آمادگی علمی هر داوطلب است، از مهمترین اصول برنامه ریزی هفتگی به شمار می رود. هر داوطلب باید متناسب با رشته ی دلخواه خود، ساعت درسی مطلوب هر درس را متناسب با ضرایب زیرگروه مربوط تنظیم و سپس بر اساس میزان آمادگی علمی خود آنها را کمی تغییر دهد. به همین دلیل در این قسمت، ضرایب رشته ها و زیرگروه های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنیّ آورده شده است.

برچسب ها : ضریب رشته , ضرایب زیر گروه ها , ضرایب رشته ها , ضرایب گروه ریاضی , ضریب درس , ضریب کنکور ,

ادامه مطلب نظرات () دسته بندی : مقاله آموزشی و مشاوره ای ,
بسیاری از داوطلبان که در مورد مشکلات درس خواندنشان صحبت می کنند، از مساله ای رنج می برند که خودشان معتقدند دلیلش را نمی دانند و گاهی هم خیلی از آن وحشت می کنند. آنها می گویند که درس ها را کامل می خوانند و وقت زیادی هم برای خواندن می گذارند امّا وقتی با پرسشی از آن درس مواجه می شوند، انگار نه انگار که چیزی از آن درس خوانده اند. وقتی با این داوطلبان حرف می زنیم، متوجّه می شویم که برداشت آنها از درس خواندن، برداشتی بسیار ظاهری است. یعنی در طول یازده سال تحصیل، درس خواندن برای آنها به این صورت جا افتاده است که کتاب را باز کنند و نگاهشان از روی کلمه ها و جمله ها بگذرد و ... تمام. این درس را هم که خواندیم! این نوع برخورد با درس، بیشتر شبیه روزنامه خواندن است. با این روش، موضوع نهایتا یکی دو روز بعد در ذهن آدم می ماند و بعد برای همیشه فراموش می شود. با دانستن چند نکته ی ساده، به راحتی میتوان جلوی این فراموشی را گرفت و مطالب را وارد حافظه ی بلند مدّت کرد.

برچسب ها : پیشگیری , مرور , یادآوری , حافظه بلند مدت , حفظ ,

ادامه مطلب نظرات () دسته بندی : مقاله آموزشی و مشاوره ای ,

کاریکاتور کنکور سری دوم

نویسنده: مهدی حسین پور سه شنبه 19 شهریور 1392 - 05:01
اینم سری دوم کاریکاتور های کنکوری هست که قولشو بهتون داده بودم. امیدوارم ازشون لذت ببرید.برچسب ها : کاریکاتور , کاریکاتور کنکور , عکس کنکور , عکس خنده دار , کنکور طنز ,

ادامه مطلب نظرات () دسته بندی : تفریحی ,

روش مطالعه آمار و مدل سازی برای کنکور

نویسنده: مهدی حسین پور یکشنبه 17 شهریور 1392 - 05:01
آمار و مدل سازی درسی تحلیلی محاسباتی است. به همین دلیل باید آمادگی داشته باشید که اگر پرسش های سختی از این درس آورده شود، با پرسش هایی وقتگیر مواجه باشید. در این حالت پرسش هایی منظور است که عمدتاً محاسبات آنها طولانی و وقتگیر باشند.
برای کسب مهارت در محاسبات این درس، به تمرین فراوان نیاز دارید. نکته ی مهم دیگر این است که به دلیل حجم محاسبات احتمالی زیاد برای یک پرسش، امکان بی دقّتی بسیار زیاد است. بنابراین زدن تست های زمان دار در منزل به طور ویژه ای توصیه می شود. نکته ی مهمّی که باید به آن توجّه کنید این است که مطالعه ی آمار و مدل سازی را از نخستین روزهای آغاز فعّالیّت مطالعاتی جدّی بگیرید.


برچسب ها : روش مطالعه , آمار و مدل سازی , مطالعه برای کنکور , آمار و مدل سازی کنکور , روش مطالعه آمار ,

پرطرفدارترین رشته‌های کنکور 92 + ظرفیت

نویسنده: مهدی حسین پور پنجشنبه 14 شهریور 1392 - 23:00
مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام فهرست رشته‌های پرطرفدار کنکور 92، ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های پر رقابت کنکور را تشریح کرد. دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه 146 هزار و 485 داوطلب در رشته‌های پرطرفدار کنکور پذیرفته می‌شوند، گفت: با توجه به ظرفیت کل کنکور یعنی بیش از 900 هزار داوطلب، بیش از 15 درصد ظرفیت کل کنکور به رشته‌های پرطرفدار اختصاص یافته است.

برچسب ها : رشته , رشته پرطرفدار , رشته محبوب , ظرفیت رشته , رشته کنکور ,

ادامه مطلب نظرات () دسته بندی : اخبار کنکور ,

روش مطالعه ادبیات فارسی 3 برای کنکور

نویسنده: مهدی حسین پور دوشنبه 11 شهریور 1392 - 23:30
خلاف بخش زبان فارسی آزمون سراسری که فقط یک کتاب منبع آن است (زبان فارسی 3) برای ادبیّات فارسی آزمون سراسری باید سه کتاب بخوانید: کتاب های پایه های دوم، سوم و چهارم. برای تسلطّ بر ادبیّات فارسی ، باید آشنایی اجمالی ولی عمیقی روی هر سه کتاب داشته باشید. داوطلبان پایه ی چهارم به دلیل اینکه کتاب چهارم کتاب درسی شان است، به اندازه ی کافی روی آن وقت می گذارند و برایشان دشوار محسوب نمی شود؛ به همین دلیل کتاب پایه ی سوم اهمّیّت ویژه ای پیدا می کند. چون اولا حجم مطالب مهم آن زیاد است و ثانیا به دلیل فاصله ی یک ساله ای که داوطلبان با آن دارند، شاید مورد کم توجّهی واقع شود. با این حال به دلیل سبک خاص پرسش های ادبیّات فارسی آزمون سراسری که نمی توان دقیقاً مشخّص کرد از کدام بخش طرح می شوند، می توان گفت هر سه کتاب مهم هستند و ادبیّات فارسی 3 به دلیل حجم مطالب از اهمّیّت خاصی برخوردار است.

برچسب ها : روش مطالعه , مطالعه ادبیات , ادبیات کنکور , روش مطالعه ادبیات برای کنکور , ادبیات فارسی ,

کاریکاتور کنکور سری اول

نویسنده: مهدی حسین پور یکشنبه 3 شهریور 1392 - 23:59
داشتم تو سایت ها گشت می زدم به چند تا کاریکاتور باحال برخوردم. گفتم برا شما هم بزارم تا شما هم ازشون لذت ببرید:

برچسب ها : کاریکاتور , کاریکاتور کنکور , عکس کنکور , عکس خنده دار , کنکور طنز ,

ادامه مطلب نظرات () دسته بندی : تفریحی ,

آخرین مطالب

درباره ما

نویسندگان

آمار بازید

  • کل بازدید ها :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

نظرسنجی

   
تمامی حقوق متن ها و تصاویر مربوط به این وبلاگ می باشد و استفاده از آن ها با لینک دادن به وبلاگ مجاز می باشد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic